تبلیغات
برکه معرفت - گسترش اسلام در استرالیا 1 + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/8iBDd]

ترجمه از عضو افتخاری وبلاگ: حمید رضا عبدلی

بسیاری از مردم از زندگی روزمره دنیا خسته شده‌اند و می‌کوشند به زندگی‌ای دست یابند که بدان عشق می‌ورزند و برای آنها خوش‌گذرانی در پی دارد. برخی، از زندگی پر مشغله به چشم اندازی بزرگ‌تر پناه می‌برند تا برای آنها آرامش درونی به ارمغان آورد. معمولاً آنها به دنبال مکان‌های مختلفی هستند... شیوه زندگی آنها سوء تفاهم را طرد (نقد) می‌کند، مخصوصاً نمایش‌های منفی رسانه‌ها. آنها چیزهایی که آرامششان می‌دهد را درون اسلام می‌یابند....

صدای اذان: الله اکبر الله اکبر، الله اکبر الله اکبر

اسلام در سال 610 پس از میلاد به دست حضرت محمد (ص) در شبه جزیره عربستان بنیان نهاده شد. پس از آنکه او از سوی خدا و به دست فرشته‌ای بنام جبرئیل، وحی را دریافت، محمد (ص) و پیروانش پیام اسلام را گسترش دادند و حدود سال 651 اسلام سراسر شبه جزیره عربستان و شمال آفریقا این شیوه زندگی را پذیرفتند. از آن زمان تاکنون، پیام اسلام به سرعت در جهان گسترش یافته است.

صدای اذان: حی علی الصلاه ، حی علی الصلاه. حی علی الفلاح، حی علی الفلاح. 

اسلام از لحاظ رشد سریع‌ترین دین در جهان است. جمعیت مسلمانان با سرعت باورنکردنی حدود 255 درصد در پنجاه سال گذشته افزایش یافته است، تا جایی که اسلام دومین دین بزرگ (پر جمعیت) جهان است.

از میان تمام ادیانی که در استرالیا رایج است، اسلام طرفداران بیشتری نسبت به سایر ادیان پیدا کرده است. اما چرا؟ چه چیز مردم را به سوی اسلام می‌کشاند؟ تا جائی که ما بیش از یک میلیارد نفر معتقد به اسلام در سراسر نقاط جهان داریم.

او که یک استرالیایی انگلیسی زبان است، شش سال است که به اسلام گرویده است. او پس از آنکه به اسلام پیوسته است، نامش را به هاشم ابوبکر سلام تغییر داده است. او زندگی‌اش را وقف اسلام کرده و روزی به راهنمای اسلامی درآمده است. سوسن نیز این شیوه جدید زندگی را پذیرفته است. او پس از آنکه در 19 سالگی اسلام را پذیرفته است، اکنون با مردی که اصالتاً مسلمان بوده، ازدواج شادمانه‌ای داشته و دختری 5 ماهه به نام عایشه دارد.

هاشم ابوبکر سلام: من ابتدا مسلمان شدم... سپس برنامه‌ها و مستنداتی درباره اسلام از شبکه مراکش، سوریه و دیگر کشورهای خاور میانه دیدم.. اما اولین چیزی که مرا به اسلام جذب کرد فرهنگ و شیوه زندگی آنها بود. پس نیاز بود بیشتر بدانم که اسلام چیست. و اینکه چگونه اسلام را می‌توان با باورهای مسیحی تطبیق (مقایسه) کرد. من ابتدا شروع به خواندن ترجمه انگلیسی قرآن کردم و آن چیزهای تازه‌ای برای من داشت...

اکنون چهار سال و نیم است که سوسن کلمه «لا اله الا الله، و محمد رسول الله» (خدایی جز الله نیست، و محمد فرستاده اوست) را به زبان آورده است، کلماتی که همه مراجعین به اسلام آن را به کار می‌برند.

سوسن: من در خانواده‌ای مسیحی پرورش یافتم. هنگامی که در دوره دبیرستان بودم چیزهای بیشتری از مسیحیت دانستم، و درباره کلیسای تعمیدی تأمل کردم، و واقعاً آن را در بر نگرفتم، کلیسا را می‌بایست پس از گذشت پنج روز از هفته دید. و شیوه کلیسا مناسب نبود... من همیشه به ادیان دیگر علاقه‌مند بودم و مخصوصاً به یهودیت علاقه داشتم. به آن اندیشیدم و دیدم که اسلام آخرین دینی بوده که ظهور یافته است و آموزه‌هایی دارد که مخصوصاً زنان به سوی آن می‌گرایند.

هاشم با خانواده غیر مسلمان خود زندگی می‌کند و آنها باور جدید او را می‌دانند و هنوز گرد هم جمع می‌شوند. مادر و برادر هاشم از تغییری که در هاشم پدید آمده و شیوه پیشین زندگی او را تغییر داده است، خبر می‌دهند.

مادر هاشم: ... او در گذشته دور رفتاری داشت که گاهی اشتباه بود، اما اکنون تغییر یافته و نمی‌کوشد که دیگران را به خدایش مجبور کند... و من از این بابت نگرانم...

برادر هاشم: .... این تغییری به سوی یک وضعیت بهتر بود. او برای خود انسان بهتری شد. این به دلیل آنست که او مسلمان است.

از زمانی که هاشم مسلمان شده و اعمال اسلامی را انجام می‌دهد، هر کدام وظایفی به عهده گرفته‌اند... هاشم پیش از آنکه مسلمان شود، رفتار اشتباهی داشت. او داروهای مضر و هروئین می‌فروخت. هاشم اکنون هروئین را ترک کرده است و تحت تأثیر موضوع اسلام قرار گرفته است...

هاشم: ... من دارو می‌فروختم. از سن 13 سالگی ماریوانا می‌کشیدم، هر روزه و با حجم بالا. در حدود 18 سالگی به سوی هروئین کشیده شدم. می‌توانستم روزانه 300 دلار از فروش هروئین کسب کنم که آن قیمت بالایی بود... الکل مصرف می‌کردم و اوقاتم را با دخترها می‌گذراندم. شیوه زندگی پر جرمی داشتم. رفتاری دیوانه‌وار. تا این که در سن حدود 20 سالگی دانستم که باید شیوه زندگی‌ام را تغییر دهم. به گونه‌ای دراماتیک و خیلی زود. من به زندان افکنده شدم.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های کسانی که با اسلام مواجه می‌شوند، یادگیری زبان عربی است. اکثراً عربی را می‌آموزند تا بتوانند معانی قرآن کریم را به شکل اصلی آن دریابند.

طبقه بندی: حجاب،  مستبصرین،  نوكیشان مسلمان،  فیلم، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1391 | توسط : احمد | نظرات()