تبلیغات
برکه معرفت - گوگل اولین چوب اهانت به پیامبر اسلام (ص) را خورد
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

مسلمانان در سرتاسر جهان اسلام در حرکتی خودجوش جست‌وجوگر گوگل و سایت یوتیوب را تحریم کردند تا از این طریق ضمن اعلام اعتراض خود خسارت مالی سنگینی را به این شرکت ها تحمیل کنند. در پی این اقدامات و تنها با گذشت 12 ساعت از این تحریم ؛ گوگل که پربازدیدترین سایت در جهان به شمار می آمد، با از دست دادن تعداد زیادی از کاربران خود جایگاه خود را از دست داد و به رتبه دوم سقوط کرد.

تحریم گوگل

در این راستا ،سایت اینترنتی الکسا alexa که ترتیب پر بازدیدترین سایت‌ها در جهان را نشان می‌دهد، در تازه‌ترین رده بندی خود، رتبه گوگل را به دومین سایت تنزل داد. این در حالی است که گوگل طی 8 سال گذشته همواره در صدر جدول پربازدیدترین سایت‌های جهان قرار داشت و بدون رقیب در رتبه نخست سایت الکسا جای داشت.
تحریم سایت گوگل از سوی مسلمانان موجب کاهش بیش از 5 درصدی بازدیدکنندگان این سایت گردید و این مسئله باعث سقوط گوگل از رتبه اول بازدید ها شده است. زیان‌های گوگل طی روزهای گذشته همچنان ادامه داشته به گونه‌ای که برخی از سایت‌های خبری اعلام کردند که گوگل روزانه 3 میلیون بازدید را از دست می‌دهد. بر اساس رده‌بندی سایت الکسا، در حال حاضر سایت اجتماعی «فیسبوک» در صدر جدول پربازدیدترین سایت‌های جهان قرار دارد و پس از گوگل که در مکان دوم قرار دارد، سایت یاهو قرار گرفته است.
بنابر این گزارش همچنین در پی اعتراض مردم در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به پخش فیلم اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر اکرم (ص) در سایت یوتیوب وابسته به شرکت جستجوگر اینترنتی گوگل، ارزش سهام این شرکت به شدت کاهش یافت.
فعالان رسانه‌ای اعلام کردند که تحریم شرکت گوگل سبب شده است تا ارزش سهام این شرکت به شدت کاهش یابد و خسارت 210 میلیون دلاری به آن وارد شود.

طبقه بندی: پیامبر اسلام (ص)، 
برچسب ها: تحریم گوگل، یوتیوب، اهانت به پیامبر اسلام، فیلم توهین آمیز،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1391 | توسط : احمد | نظرات()