تبلیغات
برکه معرفت - خواهر زن تونی بلر شیعه شد + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/FJOdt]

Tony Blair_s sister-in-law convert to shia Islam

خواهر زن تونی بلر لورن بوث یکی از متمایلان مهم و گسترده مسلمانان در این چند ساله در بریتانیا بوده است. روزنامه نگاران و مفسران به اسلام هراسی در بریتانا حمله کرده‌اند. او یکی از منتقدان مصر جنگ عراق بوده و مخصوصا رنج های فلسطینی ها را متذکر می شود، اما آن چیزی که او را به گام برداشتن به سوی اسلام واداشته این است:

مجری: من یک سوال ساده از شما بپرسم: چگونه شما به این مرحله رسیدید؟ چگونه شما تغییر کیش دادید؟

لورن: من به دنبال تغییر دین به اسلام نبودم یا اینکه نخواستم با این کارم با مردمانی که ملاقات کردم، در این پنج سال گذشته هم دردی کنم؛ این تغییر کیش به گونه ای تعجب بر انگیز به سراغم آمد و آن زمانی بود که به مسجد رفتم، مسجدی در قم در ایران. آن یک بیدارکنندگی روحی (معنوی) داشت که نمی توانم آن را شرح دهم. و هنگامی که مسجد را ترک کردم، آن احساس مرا ترک نکرد. یعنی نه کاملا. و هنگامی که گفتم که من مسلمانم، این گام ساده ای برای تغییر کیش نبود.

بوث مسلمان بودن خود را در معرض عموم اظهار کرد. در میان 25000 نفر که در کنفرانس اسلامی لندن شرکت داشتند. تغییر کیش او بازتاب های زیادی در رسانه ها داشت که بخش گسترده ای از آن منفی بودند. برخی نوشتند که او دیوانه شده یا گفتند که او خواسته که گامی به سوی حمایت از مسائل سیاسی اسلام (مسلمانان) بردارد.

مجری: تغییر کیش شما مورد توجه رسانه ها واقع شده است. که برخی از آنها مثبت و برخی منفی نگر بوده‌اند. شما چگونه آن را ایجاد کردید؟

لورن: ببینید من فکر می کنم که اکنون باید بفهمم که چقدر واقعاً از آن نفرت دارند، زیرا اندکی پس از آنکه گزارش هایی را که ساخته بودند دیدم، دریافتم که دو فرض وجود دارد. یکی آنچه که تمام مسلمانان دنیا می کوشند که از این زندگی شیطانی (شر) در امان باشند که این برای شر در آنها و در شوهران مسلمان به آنها داده شده است.... و فرض دوم این است که پوشش حجاب چیزی نیست که زنان مجبور به رعایت آن باشند. من این پوشش را به دلیل های متواضعانه انتخاب کرده ام. و می فهمم که زنان در اسلام خوشحالند. این چیزهایی است که نگرانی هایی را برای من دامن زده است.

سالیانه هزاران نفر در بریتانیا به اسلام می گرایند، که بسیاری از آنان زنان هستند. بانوان اسلامی می گویند که بسیاری از آنها به این دلیل به این دین رو می کنند که آنها به واسطه نگاه منفی به پوشش اسلامی بدان علاقه مند می شوند. هنگامی که تونی بلر و همسرش به کلیسای کاتولیک در آمدند. نخست وزیر سابق بریتانیا از برخورد تمدن بین اسلام و غرب در هراس بود، که این به دلیل جنگ عراق و افغانستان بود. و اکنون ما می بینیم که خواهر زن او به اسلام درآمده است.

لورن: من مطمئنم که آنها به من ماشاء الله می گویند... من پس از همه اینها از اهل کتابم...

پرس تی وی – لندن

طبقه بندی: فیلم،  نوكیشان مسلمان،  مستبصرین،  حجاب، 
برچسب ها: گسترش اسلام در اروپا، تونی بلر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1391 | توسط : احمد | نظرات()