تبلیغات
برکه معرفت - گزارش شبکه ABC از به حج رفتن یک نو مسلمان آمریکایی + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

[http://www.aparat.com/v/16khd]

حج یکی از مناسک آیینی مسلمانان است که 1400 سال است مسلمانان آن را به جا می‌آورند. حج یک حس عجیبی دارد.  

مکه یکی از شهرهای عربستان سعودی است. مسلمانان روزی پنج وعده نماز خود را در سراسر جهان رو به آن به جا می‌آورند. بیش از 5 میلیون مسلمان در آمریکا زندگی می‌کنند که این تعداد بیشتر از تعداد یهودیان است. اگر فکر می‌کنید که مسلمانان عرب هستند، اشتباه است؛ بیشتر مسلمانان خارج از خاور میانه هستند. تنها در اندونزی 150 میلیون مسلمان وجود دارد. هر مسلمانی حداقل یک‌بار در طول عمرش باید برای حج به مکه برود که زمان آن آخرین ماه سال عربی، ماه ذی‌الحجه است. معمولاً حدود دو میلیون نفر هر سال از سراسر جهان به حج می‌روند.

اسلام معتقد به خدای یگانه است و به معنای تسلیم در برابر اوست.

من مسلمان هستم مادرم مسیحی است و پدرم یهودی(!) ما معتقد به نبوت ابراهیم و عیسی هستیم. خدا از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است. مسلمانان به دستور خدا و پیامبر به حج می‌روند و مردان دو قطعه پارچه سفید می‌پوشند و زنان نیز فرم خاصی از لباس سفید می‌پوشند. در حج جنگ و جدال حرام است و باید صلح و صفا باشد. مکه حرم امن الهی است و انسان‌ها و حیوانات و گیاهان در امنیت کامل هستند. مردم از سراسر دنیا می‌آیند و همه با هم متحد هستند در لباس و عقیده. همه نیکی‌ها و نعمت‌ها از خداست و او شریکی ندارد:  لبیک اللهم لبیک لبیک لا شریک لک لبیک ان الحمد و النعمه لک و الملک لا شریک لک لبیک.

برای حفظ امنیت زائرین، مراقبت‌ها و اعمال خاصی انجام می‌شود. در یک منطقه دو و نیم میلیون نفر از سراسر دنیا جمع می‌شوند: اسلام آباد، مصر، ژاپن، اندونزی و آمریکا. همه برادر دینی هم دیگرند. همه با هم متحد هستند. همه در سراسر دنیا رو به کعبه نماز می‌خوانند.

طبقه بندی: مستبصرین،  نوكیشان مسلمان،  فیلم، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 16 مهر 1391 | توسط : احمد | نظرات()