تبلیغات
برکه معرفت - دانلود کتاب انیس الاعلام [ فارسی ] – تألیف کشیش نابغه مسلمان شده، فخرالاسلام
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

از ایشان آثار ارزشمندی به یادگار مانده از جمله کتاب انیس الاعلام که به فارسی نگاشته شده و مشتمل بر چندین هزار دلیل با استناد به کتاب مقدس مبنی بر اثبات حقانیت تشیع و بطلان مسیحیت است که ایشان در این کتاب با تسلط خیره کننده بر کتاب مقدس و زبانهای سریانی و عبرانی جای کوچکترین بهانه و گریزی را باقی نمیگذارد و به روشنی نشان میدهد که از معصومین علیهم السلام و بسیاری مبانی تشیع به کرات در کتاب مقدس ذکر شده است. از دیگر آثار او میتوان به خلاصة الكلام فى افتخار الاسلام، بیان الحق، برهان المسلمین، تعجیز المسیحیین، تحفة الاریب فى رد اهل الصلیب، تعیین الحدود على النصارى والیهود، حجة الالهیین فى رد الطبیعیین، السیاسة الاسلامیه، رساله فارقلیطا و ... اشاره کرد.

دانلود کتب در ادامه مطلب

موشه فرزند یوحنای قسّیس در كلیسا كندى (از مناطق باستانی و مسیحی نشین ایران) دیده به‏ جهان گشود. پدر و اجداد او همگی از روحانیان و كشیشان بزرگ و صاحب نام مسیحى بودند. او از ابتداى كودكى تحت سرپرستى پدرش احكام و عقاید مسیحیت را آموخت، بعد از مدتی به طور رسمى در جلسات تدریس روحانیونی از جمله یوحناى بكیر، یوحناى جان، عاژ، تالو و كوركز حاضر شد و كتاب‏هاى تورات، انجیل و سایر علوم رایج مسیحی در آن زمان را به خوبى فرا گرفت.

موشه، نوجوان نابغه مسیحی با جدیت و اشتیاق مراحل علمی را یکی پس از دیگری و به سرعت طی میکرد به طوری که در 12 سالگی به درجه «قسیسیت» [کشیشی] نایل آمد. وى این مرحله از روحانیت را كافى ندانسته و لذا راهی واتیكان شد و در آنجا به فراگیری سطوح عالیه احكام و علوم مسیحیت و كسب مراحل معنوى پرداخت و از آنجا که از دانشجویان ممتاز دوره تحصیلى خود به شمار مى‏رفت، بسیار مورد احترام و اكرام استادانش بود. موشه در خلال ارتباطش با یکی از اساتید صاحب منصب و شاخص واتیکان پی به رازی بزرگ میبرد؛ وى آنرا چنین نقل مى‏كند: بعد از ورود به واتیكان نزد استادان آن دیار به تحصیل علوم مسیحیت پرداختم، به ویژه استادى كه از نظر موقعیت اجتماعى داراى مقامى والا و مریدانی فراوان بود، از طرفی از نظر علمى مراتب عالى را طى كرده و از استادان معروف بود و هر روز صدها نفر روحانى زن و مرد در درس او حاضر می شدند. در میان شاگردان به من عنایت خاصى داشت، از این رو علاوه بر اظهار محبت، تمام كلیدهاى محل سكونت خود را به من سپرده بود، جز كلید یك اتاق كوچك كه تنها نزد خودش بود. روزى استاد كسالت پیدا كرد، مرا طلبید و گفت به شاگردان بگو نمى‏توانم در کلاس حاضر شوم. پس از بازگشتم گفت شاگردان در چه مورد بحث مى‏كردند؟ گفتم موضوعات گوناگون، از جمله نام «فارقلیطا» و هركس نظرى داشت. به من گفت نظر تو چیست؟ گفتم من نظر فلان مفسر مسیحى را بهتر مى‏دانم، گفت البته تو مقصر نیستى اما همه آن نظرات نادرستند و حقیقت آن نام را جز روحانیون خبیر نمیدانند. با التماس فراوان تفسیر آنرا خواستار شدم. استادم گریه كرد و گفت تو پیش من عزیزترین مردم هستى و من چیزى از تو مضایقه ندارم اما اگر بگویم جانمان در خطر خواهد افتاد؛ مگر آن كه تعهد كنى قبل و بعد از مرگ من، نام مرا نبرى و تفسیر آن را به من نسبت ندهى چون كه قبل از مرگ، جان خودم و بعد از مرگ جان نزدیکان و اطرافیانم در خطر خواهد افتاد. من نیز به اسماء الهى قسم یاد كردم. او گفت این نام از اسامى پیامبر مسلمانان و به معنى احمد و محمّد [صلی الله علیه و آله] است، كلید آن اتاق را داد و گفت فلان صندوق را باز كن و آن دو كتاب را بیاور؛ آن دو كتاب به خط یونانى و سریانى، بسیار قدیمی و بر پوست حیوان کتابت شده بودند و در آنها به جای فارقلیطا الفاظ مشابهی (فریقلیطوس و فریقلیطا) به معنی احمد و محمّد [صلی الله علیه و آله و سلم] ذکر شده بود. سپس گفت بدان كه همه روحانیون و مترجمان مسیحى قبل از ظهور پیامبر اسلام، میدانستند كه منظور احمد و محمّد [صلی الله علیه و آله] است، اما بعد از ظهور آن حضرت تمامى كتاب‏هاى تفسیر، لغت و ترجمه‏هاى مربوط به این مسئله را به خاطر حب ریاست و منافع دنیوى و یا عناد و حسادت تحریف كرده و بعضى را از بین بردند. اى فرزند روحانى دین مسیحیت پس از ظهور محمّد [صلی الله علیه و آله] منسوخ شد. گفتم: اى پدر آیا امر مى‏كنى كه داخل دین اسلام شوم؟ گفت آرى اگر نجات را مى‏خواهى باید دین حق را قبول كنى...

موشه بعد از پى بردن به حقیقت، واتیكان را ترك كرد و به زادگاهش بازگشت و در آن جا مخفیانه با شیخ حسن مجتهد دیدار كرد و او را از اسلام آوردن خود آگاه نمود. شیخ حسن خوشحال شد و چكیده‏اى از عقاید و احکام اسلامى را به او تعلیم داد. موشه بعد از این دیدار غسل کرده و شهادت به اسلام داد و نام محمد صادق را برای خود برگزید.

محمدصادق تا مدتى از ابراز مسلمان شدنش خودداری کرد و در این مدت  به تحصیل علوم اسلامی نزد اساتیدی از جمله شیخ حسن مجتهد پرداخت؛ و با هوش و نبوغ سرشارش علوم مقدماتى اسلامی را در اندك زمانى به پایان برد. سپس براى كسب مراحل عالیه دینى و كمالات معنوى راهى عراق شد و در شهرهاى نجف، كربلا و سامرا در محضر  فقهای بزرگ آن زمان حضور یافت و به درجه اجتهاد نائل گردید. وی در سایر رشته‏ها نیز همان طور كه از آثارش برمى‏آید، به ویژه رشته كلام و تفسیر قرآن احاطه كاملى پیدا كرد. بعد از آن به زادگاهش بازگشت و پس از مدتی راهی سفر به قصد زیارت امام رضا علیه السلام شد؛ طی این سفر از هر شهر که میگذشت مردم آن دیار که آوازه او را شنیده بودند از وی به گرمی استقبال کرده و مصرانه از او درخواست توقف و ترتیب جلسات خطابه و مناظره با اقلیت‏هاى مذهبى میکردند. ایشان نیز با سعه صدر بسیاری از درخواستها را میپذیرفتند و در جلسات مناظره با تسلط کامل به زبانهای عبری و سریانی و استدلالهای بیشمار از کتاب مقدس، باعث شیعه شدن بسیاری از مسیحیان میشدند، به عنوان مثال در شهر سلماس گروهى از كشیشان، در خانه احمد دلمقانى تجمع كردند و از او درخواست مناظره نمودند. شیخ محمدصادق نیز به آنان پاسخ مثبت داد و همراه افراد زیادی به منزل دلمقانى روانه شد. در آن مجلس مناظره جالب و عجیبى اتفاق افتاد و شیخ محمدصادق با ادله فراوان از كتاب‏ مقدس، حقانیت تشیع را اثبات كرد و به تمام سوالات آنان پاسخهای قانع كننده و مستدلی داد و فقط در این جلسه یازده نفر از مسیحیان شیعه شدند.

ایشان سرانجام به مشهد رفت و پس از زیارت حرم امام رضا علیه السلام و اقامت چند ماهه در مشهد مقدس راهی طهران شد. ناصرالدین شاه قاجار نیز كه نام و آوازه او را شنیده بود، جلسه ملاقاتى با او ترتیب داد و در این دیدار ایشان را به فخر الاسلام ملقب ساخت.

از مهمترین فعالیتهای شیخ محمد صادق فخر الاسلام مناظره با روحانیون مسیحى در شهرهاى مختلف به ویژه طهران در سه دهه آخر عمر وى است. او در هر فرصتى بیان شیوا و احاطه فوق العاده اش بر تورات و انجیل و زبانهای سریانی، عبرانی و عربی را به کار میبست و با روحانیون مسیحی و یهودی به بحث و گفتگوى علمى مى‏پرداخت و در طی این مناظرات تعداد خیلی زیادی از مسیحیان را به مذهب تشیع مشرف کرد، تعداد مسیحیان شیعه شده به حدی زیاد بودند که بعضی کشیشها ناچاراً مسیحیان را حتی از مکالمه معمولی و کوتاه با او منع میکردند! وی نه تنها از مواجهه با انحرافات و شبهات گمراه كننده امتناع نمیکرد بلكه از آن‏ها استقبال مى‏كرد، در كتاب برهان المسلمین كه موضوع آن مناظره با مسیحیان است، بیان میکند: چون خود را در حضور خداوند مدیون مى‏دانم كه حق را آشكار نمایم، همان طور كه براى این حقیر آشكار گشته است، از این رو در كمال احترام به تمامى قسّیسین و مسیحیان روى زمین اعلام میکنم هركس طالب نجات است و یا شکی در مباحث ایراد شده این حقیر دارد، برای اثبات آن حاضرم و هركسى كه دستش به من نمى‏رسد، اگر برای من بنویسد، جواب داده خواهد شد. مقصود این حقیر آن است كه نزاع مذهبى مرتفع شود و حق، ظاهر و هویدا گردد.

از ایشان آثار ارزشمندی به یادگار مانده از جمله کتاب انیس الاعلام که به فارسی نگاشته شده و مشتمل بر چندین هزار دلیل با استناد به کتاب مقدس مبنی بر اثبات حقانیت تشیع و بطلان مسیحیت است که ایشان در این کتاب با تسلط خیره کننده بر کتاب مقدس و زبانهای سریانی و عبرانی جای کوچکترین بهانه و گریزی را باقی نمیگذارد و به روشنی نشان میدهد که از معصومین علیهم السلام و بسیاری مبانی تشیع به کرات در کتاب مقدس ذکر شده است. از دیگر آثار او میتوان به خلاصة الكلام فى افتخار الاسلام، بیان الحق، برهان المسلمین، تعجیز المسیحیین، تحفة الاریب فى رد اهل الصلیب، تعیین الحدود على النصارى والیهود، حجة الالهیین فى رد الطبیعیین، السیاسة الاسلامیه، رساله فارقلیطا و ... اشاره کرد.

ایشان خطاب به مسیحیان جهان مى‏گوید اى برادران، پدران، دوستان و آشنایان، من نیز مسیحى بودم و نزد روحانیان مسیحى تربیت شدم و با پیروان محمّد صلی الله علیه و آله سر جنگ داشتم؛ ولى با الطاف الهى، حقیقت به طور مستدل بر من آشكار شد. شما نیز اى برادران مسیحى راه حق و راستى را قبول كنید و دست از تعصبات نابجا بردارید، از تقلید كوركورانه پدران و اجداد خود دورى كنید، ذهن و روح خود را از عناد و لجاجت پاك كنید، قرآن را مطالعه كنید و آن را با كتاب‏ مقدس كه مشتمل بر بیش از چندین هزار غلط و اشتباه است مقایسه كنید، در این صورت است كه نور هدایت الهى را در قلب خود مشاهده خواهید كرد...

لــیــنـک دانلـود کتاب انیس الاعلام جلــد اول [ کلیاتی درباره مسیحیت و ساختارهای آن ]

لینک دانلود کتاب انیس الاعلام جلـد دوم [ عهدین (تورات و انجیل) و نقایص بیشمار آنها ]

لـیـنـک دانـلـود کتاب انیس الاعلام جلد ســــوم [ تحریفات فراوان در عهدین (تورات و انجیل) ]

لـیــنـک دانــلـود کتاب انیس الاعلام جلد پـــنـجـم [ بشارتهای متعدد عهدین (تورات و انجیل) ]
طبقه بندی: مستبصرین،  نوكیشان مسلمان،  دانلود کتاب،  نقادی کتاب مقدس،  بشارت عهدین،  کلیسا، 
برچسب ها: موشه فرزند یوحنای قسّیس، كلیسا كندى،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 29 مرداد 1391 | توسط : احمد | نظرات()