تبلیغات
برکه معرفت - مسلمان شدن دختران ارتدوکسی + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/4bf3a1653ffa5a6649137ecbb8e01f5f290948]


گزارشگر: ملکه زیبایی مسکو، در این شهر غریبه نیست. حجاب یک امر عجیب برای برخی کشورهاست اما در مسکو مردم به هر چیزی عادت دارند. البته مردم در مسکو کنجکاوند برای دیدن دختران مسلمان روسی، اما آنها از مردم اطراف مسکو بردباری بیشتری دارند.

دختر مسلمان: بسیاری از مردم به ما خیره می‌شدند. مردان هنگامی که ما در لباس شنا بودیم، ما را تماشا می‌کردند. البته این وحشتناک است اما مشکلی نیست.

گزارشگر: او تنها 17 سال دارد اما قبلاً در گذشته‌اش خواهرانش (خواهران اسلامی) راه اسلام را به او نشان دادند. تحت تأثیر خانواده آنها یا همسران آنها او مسلمان شد.

سوال: اگر خواهرانت به تو راجع به اسلام چیزی نگفته بودند، شما مسلمان می‌شدید؟

جواب: نه ممکن نبود.

گزارشگر: یک مرد مسلمان اجازه ندارد که با یک زن غیر مسلمان ازدواج کند. این دختر مسلمان بعد از تشرف به اسلام، می‌تواند با مرد مسلمان ازدواج کند. نیکا ازدواج رویایی که بیشتر دختران در رویای آن هستند، را دوست ندارد. تنها بعد از 20 دقیقه شما یک همسر مؤمن هستید. کسی نمی‌داند چه تعداد از دختران روسی مسلمان شده‌اند. برخی از آنها مسلمان شده‌اند به خاطر اینکه می‌خواهند با یک مسلمان ازدواج کنند؛ و برخی از آنها به خاطر محبت به الله مسلمان می‌شوند.

ناتاشا ابتدا مسلمان شد و بعد ازدواج کرد. کسی زن دوم برای شوهرش جستجو نمی‌کند.

زن مسلمان: در ازدواجمان این ضروری است زیرا من از نظر سلامتی در شرایط بدی هستم. این تصمیم شوهرم نبود. ابتدا من تصمیم گرفتم.

 گزارشگر: دختران مسلمان بعد از نماز جمعه به اسکیت می‌روند. شما می‌توانید بشنوید که میگویند انشاء الله. زنان مسلمان روسی نمی‌توانند که لباس‌های تنگ و باز بپوشند. نمی‌توانند با مردان دست بدهند. مسابقه نمی‌روند اما در قرآن چیزی راجع به اسکیت وجود ندارد. چیزی که ممنوع نشده است، مجاز است.

به هر حال یکی از دختران روسی از اسکیت خودداری کرد.

دختر مسلمان: اگر چیزی راجع به اسکیت در قرآن نیامده است، به این معنی نیست که اجازه داده شده است.

دختر مسلمان: وقتی من به مادرم گفتم که مسلمان شده‌ام او گریه می‌کرد. من می‌دانستم که او خیلی ناراحت است اما من می‌دانستم که من هرگز روسری‌ام را برنخواهم داشت. یک روز او مرا در بزرگراه دید و روسری‌ام را از سرم کشید. من روسری‌ام را برگرداندم و گفتم دیگر این کار را نکن.

گزارشگر: بعد از اینکه او مسلمان شد، او همسری پیدا کرد. مردی روسی از آلمان که او نیز تازه مسلمان شده بود. او قرار است که برای بار اول در روز ازدواج او را ببیند.

دختر مسلمان: بعد از ازدواج من نقاب خواهم زد. من می‌خواهم تنها مال شوهرم باشم.

گزارشگر: مسلمان شدن این دختران آنها را با مشکلاتی مواجه می‌کند اما آنها بر آنها با صبوری غلبه می‌کنند. آنها والدینشان را ترک می‌کنند. برای آنها رفتن به دانشگاه سخت است و از همه سخت‌تر پیدا کردن شغل است.

 هر روز ما سعی می‌کنیم که برای دختران مسلمان کار پیدا کنیم، اما همه خودداری می‌کنند.

دختر مسلمان: من می‌خواهم که یک زن شاغل شوم و زیاد پول کسب کنم .

گزارشگر: اما او انتخاب زیادی ندارد: یا باید در شهری کوچک همراه والدینش زندگی کند یا همراه خواهران دینی‌اش در شهر زیبای مسکو همراه با حفظ حجاب.

دختر مسلمان: هنگامی که من قرآن را مطالعه کردم فهمیدم که کلام الهی است. من از اسلام پیروی می‌کنم  و امیدوارم که پاداش خود را بگیرم.

 

طبقه بندی: فیلم،  مستبصرین،  نوكیشان مسلمان، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 17 شهریور 1391 | توسط : احمد | نظرات()