تبلیغات
برکه معرفت - شیعه شدن یک مسیحی + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

[http://www.aparat.com/v/e658c8ec7f035a4998eed215b6f7fec2284896]

ترجمه از عضو افتخاری وبلاگ: حمید رضا عبدلی

کریس هاوز

.... و بنابراین من مسیحیت را رد کردم. و آغاز به جستجوی ایمان جدیدی کردم. من به خدا باور داشتم ولی به دنبال چیزی بیشتر [خدایی فراتر] از باور عامه می‌گشتم. و برای همین من شروع به تحقیق کردم و در نهایت به اسلام در آمدم، اسلام شیعی؛ و من در اسلام شیعی دریافتم که ترکیب کاملی بین عمل، ایمان، عرفان وجود دارد و من می‌توانستم به صدق و حقیقت بیکران خدا دست یابم که این از طریق ایمان جدید و معنای جدید بود.

اما شما که در جوانی با این ایمان پرورش یافته‌اید، بر شما اهمیت دارد که چیزی که در این دین، بسیار حیرت انگیز است را باز شناسید؛ چیزی که پویا و بخش مهمی از زندگی به شمار می‌رود. و اگر شما بتوانید مطالعه کرده و مخصوصا قرآن را بخوانید و ببینید که چقدر قرآن حیرت انگیز است، به نظر من امر عالی خواهد بود و بنای متعالی خواهد بود تا شما را به رهبری (فهم اسلام) نایل گرداند. من فقط به عنوان انسانی عادی در جامعه می‌دانم که فشاری برای باور نداشتن (ایمان نداشتن) و دنیاگرایی وجود ندارد. اما نکته مهم دنبال کردن یک ایمان خاص اینست که شما واقعاً با دو انتخاب مواجه می‌شوید که یک طرف آن باور به خدایی است که محور و مرکز همه چیز است و طرف دیگر باور به نفس خودمان به عنوان مرکز همه چیز است. به نظر من اگر من این را آن موقع یعنی زمانی که در دبیرستان یا دانشگاه بودم، فهمیده بودم می‌توانستم آن همه سال‌هایی که به بطالت گذشته را حفظ کنم (احیاء کنم). و برای همین شما را تشویق می‌کنم که با ایمانی که با آن رشد و پرورش یافته‌اید به طور جدی برخورد کنید و این به معنای توقف کردن و بهره و لذت نبردن از زندگی‌تان نیست. چون می‌دانم که بسیاری جوانان فکر می‌کنند که به سوی خدا رفتن به معنای ترک لذت و خوشی‌هاست. ولی تفاوت در درک مفهوم لذت، خوشی و ارزش در زندگی است. این مفهوم زمانی که شما زندگی‌تان را مبتنی بر نفس خودتان یا مبتنی بر حقیقت ابدی یعنی خدا کنید فرق می‌کند.


من خودم عاشق زندگی هستم و برای همین از زندگی‌ام لذت می‌برم. ولی این به معنای لذت (بهره) بردن از زندگی کفر آمیز نیست. من از زندگی مقدس لذت می‌برم. برای من همه چیز از سوی خداست و خدا را بازتاب می‌کند. ... این را به من یادآور می‌شود که او اینجاست، نه چیزی که دور دست و آنجا قرار گرفته است. بلکه اینجا و دقیقاً با من است.

در چند دقیقه‌ای ما به تماس‌های تلفنی پاسخ می‌گوییم و شما را ترغیب می‌کنم که تماس گرفته و هر پرسشی که می‌خواهید، مطرح سازید و من تلاش می‌کنم که بهترین پاسخ را بدهم. من می‌خواهم در این چند دقیقه تاکید کنم که ما نیاز داریم که ایمانمان را بر گیریم و از چشم انداز حقیقت [اطراف] را بنگریم. اگر شما به سیستم‌های فکری دیگر نگاهی بیندازید یا اینکه اگر شما در دبیرستان یا دانشگاه مشغول تحصیل هستید یا فارغ‌التحصیل شده یا در حال تشکیل خانواده هستید؛ زندگی‌تان نیاز به نوعی ساختار و نوعی چارچوب دارد که قرآن را چارچوب را برای ما مهیا کرده است. خدا به ما گفته که ارزش چیست و ما برای چه خلق شده‌ایم. اینکه او از ما چه انتظاری دارد.... و این نشان می‌دهد که چرا ما او را عبادت می‌کنیم و اینکه چرا خلق شده‌ایم که او را عبادت کنیم. اگر ما او را نپرستیم (عبادت نکنیم) خارج از نظم جهانی خواهیم بود. .... آنچه که در نهایت می‌کوشیم تا تجربه کنیم احساس عمیق پریشانی و به راحتی احساس عمیق این که ما کامل نشده ای‌ام (با خلأ مواجهیم). من آن را سال‌ها تجربه کردم. فکر می‌کردم که پاسخش را در مسیحیت یافته‌ام، اما در پایان تنها با احساس یاس و بازگشت دلسردی مواجه شدم. چرا که مسیحیت حقیقت نبود. اما اکنون که به اسلام در آمده‌ام پیش رویم دری گشاده می‌بینم به سوی معرفت بیشتر و بیشتر، آرامش بیشتر و بیشتر و رضایت هر چه بیشتر باز است. زیرا آنچه که ما در این ایمان خود داریم، وحی مستقیم از سوی خداست که به ما می‌آموزد که چگونه باید زندگی کنیم. اما مسلمان زیستن ما را مالک خود نمی‌کند. آنچه که ما داریم همان دو اصل مبتنی بر تجربه مشاهده خداست. چشم اندازی که در اینجا اهمیت می‌یابد این است که اگر ما خدا و این دین را به منزله چیزی بنگریم که مالک ماست، او یقیناً این‌گونه خواهد بود.

اگر ما خدا را محور و مرکز همه چیز و منشانی بدانیم که همه چیز از او می‌آید، آنگاه است که ما چشم انداز و چارچوب متفاوتی خواهیم داشت و این وقت است که خدا را در زندگی اینجا و در کنار خود احساس می‌کنیم و می‌توانیم با او هم آهنگ و هم نوا شویم و واجد آرامش حقیقی و مالکیت حقیقی در زندگی‌مان شویم. ... خوب من از شما می‌خواهم که تماس گرفته و ما می‌کوشیم که به پرسش‌هایتان پاسخ بگوییم. و ان شاء الله امیدوارم که از این چند سال تلاش من بهره ببرید...

... آنچه می‌خواستم در مرحله بعد انجام داده و به آن بپردازم، تمرکز بر این باور است به عنوان یک شخص جوان تر که زندگی در پیش رویتان قرار دارد، چیزی که باید از آن آگاه باشید این است که وجود و روش شما در زندگی است که از طریق آن شما به عنوان عضوی از جامعه در آن مثمر ثمر واقع خواهید شد. اگر ما به راهمان نگاهی بیندازیم باید توجه داشته باشیم که قرآن ما را نصیحت کرده ...

طبقه بندی: مستبصرین،  نوكیشان مسلمان،  فیلم، 
برچسب ها: مستبصرین، گسترش اسلام، گسترش شیعه در اروپا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 13 شهریور 1391 | توسط : احمد | نظرات()