تبلیغات
برکه معرفت - شیعه شدن یک آمریکایی+ فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/a53ecb5ebcfb7703acbf57184b95f4b3243404]

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

من 42 سال پیش در آمریكا، در یك خانواده مسیحی به دنیا آمدم. من سیاهپوست هستم. در تلاش برای شناخت هویتم به اسلام رسیدم. در تحقیقاتم راجع به اصلاح تبعیض نژادی در محیط اطرافم یافتم كه مسیحیت قانونی بزرگی را تقریباً در تمام هویت‌ها آموزش می‌دهد. من در این تحقیقاتم كمونیست شدم و شروع به تبلیغ ایدئولو‍‍ژی كمونیستی كردم. من به مدت 4 سال کمونیست بودم.  

هنگامی كه یافتم كه دوستانم كمونیستم مشكلات اخلاقی دارند كه با ایدئولوزی ماركسیستی قابل تصحیح نیست، من به مطالعه دیگر ادیان ترغیب شدم، زیرا من معتقدم كه اگر بخواهیم جامعه را اصلاح كنیم، خودمان باید بهترین انسان باشیم؛ چراكه تنها ادیان هستند كه یك نظام اخلاقی دارند كه موجب رشد و تكامل انسان می‌شود.


 

من  تمام ادیان و نوشته‌هایی كه به انگلیسی ترجمه شده بود، را مطالعه كردم. اما جوابی را برای مشكلات جامعه مدرن پیدا نكردم. مشكل دوم این بود آنها وجود ادیان دیگر را قبول نداشتند. آخرین دینی كه من درباره آن مطالعه كردم، اسلام بود. در نگاه واقع بینانه به قرآن دریافتم که اسلام بیش از این چیزهاست یکی  اینکه اسلام یک تحلیل و یک برنامه اجتماعی دارد و دوم اینکه اسلام دیگر ادیان را قبول دارد؛ به خاطر این من مسلمان شدم و سنی بودم به خاطر اینكه در آن زمان شیعه در كانادا چندان فعال نبود. من شیعه شدم به دو دلیل:

‌1. به خاطر انقلاب اسلامی در ایران. سوالم این بود كه اگر شیعه بتواند در جامعه مدرن انقلاب كند و از طرح‌های اسلامی استفاده كند، و تشخیص بدهد جامعه و اساس اسلام را،‌این مذهب باید مورد تحقیق واقع شود.

2. حضور امام خمینی كه سمبل شیعه خالص بود.

 به خاطر دو دلیل قبلی من شروع به تحقیق راجع به اسلام كردم.

من كتاب‌های تاریخ صدر اسلام را مطالعه كردم و دریافتم كه بعد از پیامبر دو گروه شدند: 1. اهل بیت 2. گروهی كه قدرت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خواستند.  من یافتم كه رابطه بین دو گروه خونی بوده است كه گروه دوم همیشه بر گروه اول ستم كرده است. خارج از این رابطه،‌ شیعیان فرهنگ عاشورا و فرهنگ شهادت دارند و به خاطر فرهنگ شهادت است كه انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی  توانست از خود در برابر قدرت های بزرگ سیاسی، نظامی واقتصادی جهان دفاع كند. این انقلاب اسلامی معجزه مدرن اسلام بود.  

بعد از اینكه شیعه شدم شروع به تبلیغ كردم اما یافتم كه من نمی توانم اكتفا كنم به كتاب‌های ساده‌ای كه به انگلیسی ترجمه شده بود یا به شریعت عمل کنم و از دینم دفاع كنم. ثانیاً دین شیعه در كانادا بدون علمایی كه از میان مردم باشدند؟ ...، شیعه نمی‌تواند رشد پیدا كند. من تصمیم گرفتم كه به حوزه مقدس قم بیایم و دین اسلام را مطالعه كنم و تشیع  را به عنوان دین زنده و مناسب برای كانادا قرار دهم.


طبقه بندی: فیلم،  نوكیشان مسلمان،  مستبصرین، 
برچسب ها: مستبصرین، تشیع در آمریکا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : دوشنبه 12 تیر 1391 | توسط : احمد | نظرات()