تبلیغات
برکه معرفت - دختر آمریكایی مسلمان می‌شود + فیلم (American girl to American Muslim woman TAG)
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/c793d93a7c8bb23b721ad9e418258a87230533]

ترجمه از عضو افتخاری وبلاگ: حمید رضا عبدلی

ترجمه این ویدیو تحت اللفظی نیست.

از دختر آمریکایی تا خانم مسلمان آمریکایی

سلام علیکم خانم ها. از اینکه دوباره شما را می بینم خوشحالم. امروز می خواهم ویدیوی با عنوان «از دختر آمریکایی تا خانم مسلمان آمریکایی» را پر کنم. متاسفم که مجبورم سریع صحبت کنم، چرا که از  موبایلم برای فیلم برداری استفاده  می کنم و زمان ضبط آن محدود است. و برخی درباره ویدیوهایم از من سوال پرسیده که به آنها می پردازیم.... زمان نداریم. پس:

کی به اسلام گرویدی؟ من حدود سه سال پیش به اسلام گرویدم. و یک سال و نیم پیش حجاب را برگرفتم. و حدود هشت نه ماه است که اسلام را به طور جدی دنبال می کنم.

چرا به اسلام گرویدی؟ این داستانی باور نکردنی و طولانی دارد... این سوال برای کسانی است که ویدیوهای من را ندیده اند و اگر شما ویدیوهای پیشین من را دیده باشید من به این مسئله پرداخته‌ام و آن را گاهی روشن کرده‌ام و اگر چک کنید خواهید یافت.


 

اما سوال در مورد خانواده ام: خانواده‌ام درباره اسلام آوردن من سرآسیمه شدند. آنها عصبانی یا دیوانه نشدند فقط متحیر و گیج شدند. زیرا آنها خداناباور (ملحد) بوده و دین را دوست ندارند. آنها فکر می کردند که من تحت تاثیر قرار خواهم گرفت و الحمد لله که اشتباه می کردند و همه چیز خوب شد. و اکنون اندیشه من را می دانند.

آیا هیچ یک از والدین یا اعضای خانواده ات هم ایمان آورده اند؟ خیر. متاسفانه خیر. والدین من مدت بسیار زیادی است که خداناباور هستند و تغییر دین نخواهند داد. برادرم کاتولیک است... و الحمد لله که او خدا و وجود او را پذیرفته که این خودش خوب است. و من شیوه های اسلامی را رعایت کرده‌ام و آنها مرا در این امر کمک کرده اند.

سخت ترین تحول چه بود است؟ شاید بتوان گفت که سخت ترین تحول - برای کسانی که ویدیوهای من را دیده باشند و از داستان طولانی مسلمان شدنم با خبر باشند- این بود که من الکل و اینها مصرف می کردم و چون در مورد اسلام جدی بودم سخت ترین چیز دست کشیدن از آن بود که امیدوارم چنانچه مدت زیادی است که آن را ترک کرده‌ام به امید خدا بتوانم ادامه دهم. من هر روزه دعا می کنم و او به من کمک کرده است و ان شاء الله به من کمک کند که این امر برایم آسان شود.

در مورد اینکه مسلمانان واقعی اینقدر تغییر می کنند چه فکر می کنی؟ ... فکر می کنم که بهترین چیز در مورد اسلام این است که نشان دهیم چقدر در مورد اسلام خوشحال و مهیج هستیم. و اینکه ما چقدر الله (خدا) را دوست داریم. چقدر پیامبر را دوست داریم.... و اینکه مسلمان بودن چقدر جالب است. و اینکه هر روزه چقدر شاداب هستیم.آسان ترین بخش [تغییر دینت] چه بوده است؟ آسان ترین بخش کار پذیرش وجود خدا بود. زیرا فهمیدم که خداناباور بودن و اینکه خدایی نباشد غیر ممکن است. فکر نمی کردم هرگز بتوانم خدا را بپذیرم ولی به حمدلله آسان ترین بخش کارم پذیرش وجود خدا بود.

آیا حجاب هم داری؟ بله مشخص است که روسری به سر دارم.

آیا رعایت حجاب سخت بود؟ بله سخت بود... دلیلش این بود که مدت زیادی طوری دیگر رفتار کرده بودم و دیگران مرا اینگونه ندیده بودند.... ولی اکنون نزدیک است.

آیا عبادت هم می کنی؟ بله الحمد لله آن را دوست دارم. ان شاء الله که ادامه می دهم. ابتدا از اینکه هر روز آن را انجام بدهم مشکل داشتم. ان شاء الله که آسان خواهد شد.

آیا نماز به عربی سخت نیست؟ بله سخت بود... کسی یا دوستی نداشتم که به من آموزش دهد. خودم به خودم یاد دادم. ابتدا تمام آن را به عربی می آوردم و در زیر آن ترجمه انگلیسی و سپس تلفظ عربی آن را می آموختم. و بر روی تکه کاغذی می نوشتم. و اکنون می توانم آن را بخوانم. من آنها را حفظ کردم و اکنون خواندن آن راحت است ولی به هر حال انجام چنین کاری سخت بود.

آیا احساس می کنی که دیگران با تو رفتار متفاوتی دارند؟ بله احساس می کنم که دیگران نسبت به من متفاوت شده اند. و این تغییر تغییر خوبی است. در واقع کسانی که از گذشته من خبر دارند نگاه متفاوتی به من دارند و من از این بابت خوشحالم که توانسته‌ام به چالش هایم فایق آیم. و توانسته‌ام واقعا خودم را بهتر بسازم. و انسان بهتری باشم. آری فکر می کنم این تفاوت خوبی بوده است.

آیا احساس نمی کنی که واقعه یازده سپتامبر خطای توی (مسلمان) بوده است؟ خیر اینطور نیست. من در یکی از آزادترین بخش های دنیا زندگی می کنم. و الحمد لله که مرزهای محکمی دارد. مثل این است که در شرق زندگی کنم. خیر. مردم نسبت به من گشاده رو هستند. و من اینطور فکر نمی کنم.

آیا هیچ کس به تو حمله نکرده است؟ نه. هیچ کس از لحاظ فیزیکی به من حمله نبرده است. اگر چیزی بوده با کلمات بوده یا نادیده انگاری. که من هم نادیده گرفته ام. و گاهی اینها اتفاق می افتد...

آیا تاکنون با تو رفتار نامطبوعی هم شده است؟ بله. من چنین رفتار بد و احمقانه و نامطبوعی هم شده است. گاهی در شکل نادیده انگاری. من روزی با مردی بحث می کرد. او تمام جنبه های نادانی را دنبال می کرد. با نادانی اش مباهات هم می کرد. و می خندید و می گفت که آیا تو مسلمانی؟ و می گفت که آیا قرآن را قبل از اینکه تغییر کیش بدهی، خوانده ای؟ چیزی به او گفتم و او کاملا خاموش شد. نگفتم که کاملا قرآن را خوانده ام. و گفتم که من هرگز به خاطر خوشی ها به واسطه اسلام آوردن سختی نکشیدم.... سعی کردم صبور باشم....

آیا اگر مثل گذشته باشی مسلمان نیستی؟ نه هرگز. گاهی فکر می کنم اگر مونی بوست زنده بود (شخص نامعلومی که احتمالا در کلیپ های قبلی اش اسمش آمده باشد) باز مسلمان خواهم بود. اگر شما من و ویدیوهایم را چک کنید این احساس را خواهید داشت. گاهی فکر می کنم اگر او هنوز زنده بود من باز مسلمان بودم. شاید همه چیز به این سرعت پیش نمی رفت ولی قطعا اکنون من مسلمانم. پس شاید من نمی توانستم مسلمان باشم.

چیز جالب توجه تو در اسلام چیست؟ فکر کنم که چیز مورد علاقه‌ام در اسلام این حقیقت است که ما همگی یکسانیم. هیچ فرقی بین زن یا مرد، سفید یا سیاه، زن یا شوهر، یا هر چیز دیگری نیست. همه یکسان هستند. بسیاری فکر می کنند که در اسلام زنان با مردان برابر نیستند ولی اینطور نیست آنها کاملا با مردان برابرند...

سخت ترین چیز برای تو به عنوان یک مسلمان چیست؟ اینکه کاملا به یاد داشته باشم که مسلمانم. و اینکه من دارم به خاطر خدا کار می کنم. این که تمام این جهان وهم است و وقتی من بمیرم برای روز حساب آماده می شوم. این برایم سخت است که در تمام 24 ساعت و هفت روز هفته و 365 روز سال به خاطر داشته باشم که من برای خاطر خدا عمل می کنم. و اینکه این جهان وهم و خیال است و حقیقت در آخرت است....

وقتمان برای ده دقیقه تمام شد. خداحافظ

طبقه بندی: فیلم،  نوكیشان مسلمان،  مستبصرین، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : یکشنبه 28 خرداد 1391 | توسط : احمد | نظرات()