تبلیغات
برکه معرفت - زنان بریتانیایی به اسلام تغییر کیش می‌دهند + فیلم
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "
[http://www.aparat.com/v/df1c6a1478cb02f89893cc749969d92e189111]

ترجمه از حمیدرضا عبدلی

... هنوز با اخبار جهان در مورد اسلام در امریکا همراهید.

به نظر می‌رسد در بریتانیا داستان متفاوتی رخ داده است. طبق آمار بریتانیایی‌ها به تغییر کیش به اسلام روی آورده‌اند. در سال گذشته حدود پنج هزار و دویست نفر به اسلام درآمدند. به همان اندازه ای که در دهه گذشته یک صد هزار به اسلام تغییر کیش داده‌اند. این آمار در مقایسه به کل جمعیت بریتانیا که حدود 61 میلیون نفر است چندان بزرگ نیست، اما آنچه قابل تأمل است اینکه از افرادی که به اسلام پیوسته‌اند حدود 62 درصد زن با میانگین سنی بالای 27 سال بوده‌اند.

این تعداد زنی که تغییر کیش داده‌اند سیمای انگلیس را با تأثیری مهم تغییر داده‌اند، چرا که حجاب را پذیرفته‌اند و روسری می‌پوشند، این در حالی است که برخی از کشورهای اروپایی مانع از حجاب در منظر عمومی و مانع از مناره هستند. اما در بریتانیا این‌طور نیست. سؤال اساسی اینست که چه چیز آن سوی این نرخ بالای تغییر کیش قرار دارد؟ برخی با تلفن‌هایی که زده‌اند گفته‌اند دلیلش اینست بریتانیایی‌ها زندگی‌شان را از دست داده‌اند، و چون در درون خود کمبودی داشته‌اند، این حالت متناسب با پذیرش اسلام بوده است. اما اکثر بریتانیایی‌ها گفته‌اند که دلیلش اینست که آن‌ها پس از تغییر آئین توانسته‌اند به سهولت در انگلیس زندگی کنند و تنها مشکل کوچک آن‌ها برخورد با خانواده‌شان به خاطر انتخاب دین جدیدشان بوده است.

خوب. دلیل چیست؟ چه چیز این همه زن سفید پوست جوان بریتانیایی را مجبور به پذیرش اسلام کرده است؟ درباره این موضوع در برنامه بعد سخن خواهیم گفت.

 


طبقه بندی: فیلم،  نوكیشان مسلمان،  مستبصرین، 
برچسب ها: گسترش اسلام، مستبصرین، رهیافتگان، زنان بریتانیا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391 | توسط : احمد | نظرات()